Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Model de plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Model de plangere penala

Buna ziua

As dori un model de plangere penala pentru nerespectarea dispozitiilor hotararii judecatoresti

va multumesc anticipat
Ce anume dispozitii?
Am castigat in instanta plata unor drepturi salariale retroactive.
Domnule Comandant/Procuror-şef al Parchetului de la langa _,
Subsemnatul_, în calitate de parte vătămată, domiciliat în_, fac prezenta plângere împotriva făptuitorului_ domiciliat în_, pentru comiterea faptei prevăzute şi pedepsite de art. 287, alin.1, lit.e).
În dovedirea plângerii înţeleg să mă folosesc de proba cu inscrisuri, respectiv hotararea judecatoreasca nr._ din_.
De asemenea, solicit şi obligarea făptuitorului la plata despăgubirilor civile constând în daune materiale.
Data
Semnătura,
Domnului Comandant al Poliţiei/Procuror-şef al Parchetului de pe langa _.
Acest tip de plângeri trebuiesc formulate în scris de mana sau pe calculator?este o regula in acest sens?