avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Model de plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Model de plangere penala

Buna ziua

As dori un model de plangere penala pentru nerespectarea dispozitiilor hotararii judecatoresti


va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: omkkap , utilizator 13:18, 22 Noiembrie 2023
Ce anume dispozitii?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Am castigat in instanta plata unor drepturi salariale retroactive.
Domnule Comandant/Procuror-şef al Parchetului de la langa _,
Subsemnatul_, în calitate de parte vătămată, domiciliat în_, fac prezenta plângere împotriva făptuitorului_ domiciliat în_, pentru comiterea faptei prevăzute şi pedepsite de art. 287, alin.1, lit.e).
În dovedirea plângerii înţeleg să mă folosesc de proba cu inscrisuri, respectiv hotararea judecatoreasca nr._ din_.
De asemenea, solicit şi obligarea făptuitorului la plata despăgubirilor civile constând în daune materiale.
Data
Semnătura,
Domnului Comandant al Poliţiei/Procuror-şef al Parchetului de pe langa _.
Acest tip de plângeri trebuiesc formulate în scris de mana sau pe calculator?este o regula in acest sens?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se formuleaza o plangere? myri myri vreau sa depun o plangere impotriva fostului sot,nu mai suntem impreuna de un an,nu am divortat inca in luna octombrie am primaa infatisare si ma deranjeaza cu ... (vezi toată discuția)
Agresiune fizica LawAndOrder85 LawAndOrder85 As dori sa stiu si eu in cazul in care am fost dat afara cu forta dintr-o casa de catre o persoana fara autoritate directa in casa respectiva,batut cu ... (vezi toată discuția)
Plangere penala pentru tulburare de posesie lory1man lory1man V-as ruga daca puteti sa imi dati un model de plangere penala pentru tulburare de posesie si distrugere, am o sentinta definitiva de granituire si vecinul nu ... (vezi toată discuția)