Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Competente politia rutiera
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Competente politia rutiera

Buna politia la un control in trafic inafar de documentele necesare,au dreptul de a verifica semnalizarile,stopuri frana...,fara a fii insotiti de RAR
E intrebare ce chestionar , Raspuns DA ,
Intra in competenta politiei ,inclusiv cea locala - sa verrifice dotarile auto