avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vreau sa dau in judecata RAR
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vreau sa dau in judecata RAR

Am o problema daca ma poate sfatui cineva,vreau sa dau in judecata Registru Auto roman,deoarece am achizitionat o masina marca bmw cu norma de poluare Euro2 si ceide la RAR nu mi-au luat in considerare caea norma de poluare si anume acel catalizator si mi-au incadrat masina la norma de poluare EURO 0. Intrebarea este urmatoarea,am auzit ca la bruxelles este un tribunal renumit imi recomandati sa merg acolo? si inca o intrebare: nu am posibilitatea de a plati un avocat,as putea primi unul din oficiu? Va multumesc
Nu cunosc procedura de omologare individuala. Dar 1200 e mai putin decat 7000 sau cat ai zis.
Decizia gresita a fost achizitia masinii. Acum incerci s-a indrepti gresala.#-o
omologarea individuala se face numai prin prezenta actelor de catalizare din germania de care eu numai am cum sa fac rost,eu am luato stiind ca din moment ce are euro 2 si scrie pe Brieful nemtesc EURO2 nu mi-am facut probleme ca va iesi euro 0 oricum sunt hotarat sa ii dau in judecata,pentru ca nu mi se pare normal atata birocratie din moment ce pe acte scrie clar Euro2,doar suntem toti in uniunea europeana,sau poate nu,Romania o fi numai cu numele :|
Vezi aici o modalitate sa scapi de taxa.

[ link extern ]
mda,este o idee f buna!! :) am sa incerc varianta,deci va dati seama ca avocatul nu poate ajunge sa fie platit 7500 de euro maxim 600 de euro e avocatuldeci ies in castig :) va multumesc dupa ce incerc va dau raspunsul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea taxei de poluare in functie de emisiile co2 la euro2 alinel alinel am depus le trezorerie o cerere dupa multe insistente a fost primita si am cerut recalcularea taxei de poluare in functie de emisiile CO2 facute in ... (vezi toată discuția)
Noua taxa de poluare!!!!!!!! alinel alinel am cumparat o masina adusa din Germania cu 2200 euro,este din1998,Opel Astra si aflu ca trebuie sa platesc 1412 euro taxa adica atat cat a costat ea in ... (vezi toată discuția)
Probleme recunoastere acte germane rar raduburcea raduburcea De curand am achizitionat un autoturism Mercedes din Germania. Masina a fost fabricata in 1992. In anul 2005 a fost instalat un sistem de curatire a noxelor ... (vezi toată discuția)