avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces, expertiza medicala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces, expertiza medicala

Buna ziua ,as dori sa stiu daca expertiza medicala care se face pentru a fi prezentata in instanta trebuie facuta la medicina legala sau la sectia unde a fost facuta operatia?Va multumesc.
La medicina legală trebuie să vă prezentați, pentru că de acolo vi se eliberează certficatul medico-legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire raport medico-legal Cristea_C Cristea_C Buna ziua, Poate cineva a mai patit asa ceva si ma poate ajuta. Sa eliberat un certificat de 75 de zile pe baza iesirii din spital(rani survenite din accident ... (vezi toată discuția)
Termen contestare certificat medico-legal farmec_ farmec_ Buna ziua, am obtinut ca urmarea unui accident rutier in care fica mea a fost victima - un certificat medico-legal cu 7zile spitalizare. Intrucat imediat ce ... (vezi toată discuția)
Se poate cere o noua expertiza medico-legala in apel in proces penal? luciantec luciantec buna ziua. voi exemplifica succint urmatoarea speta: in urma unui accident rutier am fost vatamat (femur rupt cu deplasare osoasa) si am primit ... (vezi toată discuția)