Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale prestari servicii - vs - comert ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

prestari servicii - vs - comert ?

Am o societate de contabilitate primara (neautorizata CECAR), ce are caen principal 6920, dupa cum stim cu totii nu prea se mai misca nimic in Romania, si m-am gandit sa imi deschid o taraba in piata, in care sa comercializez legume-fructe. Se poate sa merg pe aceiasi societate, declarand un alt punct de lucru cu alt caen?
Da, cu conditia de a completa obiectul de activitate al societatii si cu noile activitati (asta daca ele nu au fost cuprinse in actul constitutiv), de a deschide sediu secundar cu mentionarea activitatilor si de a le autoriza la Primarie.
Multumesc mult pt lamuriri

Da, poti, dar trebuie sa inchei mai intii contract cu piata.
Apoi sa deschizi punct de lucru si sa autorizezi codul de comercializare legume fructe.
Apoi iti cumperi casa de marcat.

La treaba !

Alberto Kurtyan