avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 200 se depune cu CNP sau CIF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 200 se depune cu CNP sau CIF

Declaratia 200 privind veniturile realizate in Romania se depune pentru venituri realizate de persoane fizice autorizate doar cu CNP sau se poate depune si cu codul de identificare fiscala?
Ultima modificare: Marți, 24 Martie 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: martie_2014 , utilizator 12:26, 25 Martie 2015
Declaratiile pentru PFA-uri se depun cu CNP (D 200, D 220, D 600)
Si cand vine impunere de plata (ptr. anticipat ) se poate deconta pe CNP
Ultima modificare: Miercuri, 25 Martie 2015
martie_2014, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Termene de plata taxe pfa cristigolo cristigolo Buna ziua. Am infintat un PFA, in 27 aprilie 2013. Realizez venit numai din PFA si am ales impozitare in venit real. Care sunt termenele de plata ... (vezi toată discuția)
Formularul 600 depus gresit LuceNera LuceNera Buna ziua. Sunt o persoana fizica autorizata impozitata in SISTEM REAL, platitoare de TVA si tin contabilitatea in partida simpla. Problema mea se refera ... (vezi toată discuția)