Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare amenda rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare amenda rovinieta

Buna ziua ,am platit amenda si despagubire pentru lipsa rovinieta in 2012.Pot recupera banii prin faptul ca ICCJ a dat Decizia RIL nr 6/2015 prin care a decis ca Procesele verbale contraventionale care nu au avut semnatura olograf sunt nule ? Multumesc
Nu retroactiveaza decizia ICCJ-ului.