Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Exista un termen limita legal de finalizare a ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Exista un termen limita legal de finalizare a verificarii averii de catre ANI?

Exista un termen limita pana la care trebuie finalizata o actiune de verificare a averii? Cunosc o situatie in care aceasta verificare dureaza de mai bine de 2 ani. Se poate intinde la infinit(theoretic?)
Verificarea nu se poate efectua timp de 2 ani fara ca persoana vizata sa fie incunostiintata. D
Instiintarea s-a facut in momentul in care s-a declansat verificarea, acum doi ani. Problema e ca nu se mai termina.
ocovali, utilizator