Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nota lichidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nota lichidare

Buna ziua

Stiu ca angajatorul trebuie sa elibereze o nota de lichidare.Este obligat sa elibereze aceasta nota de lichidare? Deocamdata nu vor sa mi-o dea ca trebuie sa
merg personal pe la toate departamentele pt semnaturi, dar eu sunt din Timisoara
si firma e din Zimnicea!cum pot sa-i determin sa-mi dea aceasta nota de lichidare?

Multumesc
1. Nu exista prevedere legala care sa impuna intocmirea notei de lichidare.

2. Dar daca unele unitati o prevad in Regulamentul intern atunci trebuie sa o intocmiti si dvs.

3. Rugati un coleg din Zimnicea a se ocupe el de nota de lichidare si apoi sa v-o expedieze prin Posta.
Nu exista nicio obligatie legala in privinta eliberarii notei de lichidare.

Daca tot tineti motis s-o aveti , atunci puteti imputernici pe cineva sa se ocupe de acest document.