Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de proprietate chiosc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de proprietate chiosc

Buna ziua.
Firma A concesionara a unor terenuri a incheiat un contract cu firma B pt amplasarea unui chiosc din lemn proprietatea firmei B, in schimbul unei taxe lunare pentru ocuparea suprafetei de teren.
In timpul derularii contractului firma B vinde chioscul solicitand incetarea contractului firmei C, incheindu-se un nou contract cu aceasta, dovedind tranzactia asupra chioscului cu o factura fiscala.
Era nevoie ca intre B si C sa se incheie un contract autentic si daca da neincheierea lui are vreo anumita influenta asupra firmei A?.....sau este o problema ce nu o priveste pe A depunandu-se o dovada minimala cea a facturii ?
multumesc.
Din punctul meu de vedere, firma A a reziliat contractul cu firma B si incheie un nou contract cu firma C. Nu intereseaza de unde are firma C chioscul.