Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto

Buna ziua. Ma confrunt si eu cu o problema..am cumparat un autoturim adus din germania..si as vrea sa il inmatriculez in romania dar nu pe mine ca asigurarea e foarte mare..tatal meu are niste popriri si mi.e sa nu o ia executorul judecatoresc, asa ca as vrea sa o inmatriculez pe mama mea insa ea e plecata in italia..ce ar trebui sa fac? Merge cu procura? Daca da, ce ar trebui sa contina? Iar daca as trece.o pe tatal meu care are probleme si imediat fac alt act de vanzare cumparare cu mine ar avea vreun efect daca vine executorul judecatoresc? Nu as vrea sa raman fara ea..va rog sa ma ajutati sa rezolv problema..multumesc
Incheiati formalitatile de achizitie auto pe numele unei persoane care nu se prevede sa fie executata silit
Mama dvs sa incheie procura in favoarea dvs pentru achizitie bun mobil
Actul de vanzare cumparare va fi facut pe numele ei..ma gandeam la inmatriculare daca ma pot ocupa eu cu procura de la ea
Da ,in baza procurii incheiate de mama dvs in favoarea dvs , puteti desfasura toate demersurile pentru achizitie si inmatriculare bun mobil
Si va trebui sa imi trimita din italia procura..va trebui sa o traduc banuiesc nu?