Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acorduri deschidere bar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acorduri deschidere bar

1.Pentru deschiderea unui bar este necesar acordul vecinilor. In cazul in care vecinul este doar locatar si nu proprietar, se cere acordul acestuia?
2.Se acorda autorizatie de deschidere in cazul in care la o distanta mai mica de 50 m de locatie, functioneaza scoala generala-gradinita?
Multumesc pentru raspuns.
Buna seara,

1. Acordul il da de regula proprietarul, in cazul in care imobilul este locuit de un chirias, ii solicitati acestuia sa il instiinteze pe prop..

2. Primaria in raza careia se afla spatiul in care urmeaza sa deschideti barul, va poate da informatiile corecte.

Succes!
Multumesc.