Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Exceptie sau nu ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Exceptie sau nu ?

Buna ziua ,Va rog sa-mi spuneti : daca un proces verbal este nul in lunima unei Decizii RIL a ICCJ ,aceasta nulitate se poate considera o exceptie ?se judeca prioritar ? multumesc
Da se poate invoca ca o excepte, dar numai la primul termen de judecata.

Daca acest lucru se invoca la primul termen de judecata, atunci se va "judeca cu prioritate".
Car3men a scris:

Da se poate invoca ca o excepte, dar numai la primul termen de judecata.

Daca acest lucru se invoca la primul termen de judecata, atunci se va "judeca cu prioritate".

Cf.Deciziei RIL a ICCJ ,nulitatea pv este absoluta ; atunci nu inseamna ca poate fi invocata doar in Apel ? Decizia ICCJ a aparut in timpul procesului ,intre judecarea fondului si apel
Multumesc

Se poate invoca exceptia si in apel