Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de avans pentru marfa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de avans pentru marfa

Ce clauze pot trece la un contract de avans pentru marfa pe care o aduc din afara, prin care sa oblig clientul sa achite restul de bani si sa ridice marfa dupa ce i-o comand si vine in tara?
Intreb deoarece am un client care a platit avans dar nu mai vrea bunul comandat iar eu am facut cheltuieli cu comanda si transportul in tara si in final am ramas cu bunul pe stoc si nu se vinde. Ok, el a pierdut avansul, dar eu nu am castgat mare lucru, ba ma i mult, am fost incurcat de el.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns!