Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum fac sa scap de un impozit asa de mare ?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum fac sa scap de un impozit asa de mare ?

circul cu o masina passat de 2.5 inmatriculata la bucuresti pe numele altei persoane, dar eu locuiesc la craiova
impozitul anual platit la bucuresti este de aprox 1000 lei
din cate stiu eu la craiova impozitul este la jumatate
masina este fabricata in 2001 si este inmatriculata in romania de peste 10 ani
persoana care o detine poate sa-mi faca donatie si eu s-o inmatriculez pe dj ?
daca imi face vanzare , cheltuielile de inmatriculare sunt mai mari ?
Indiferent de forma de achizitie,costurile cu inmatricularea sunt similare
Conveniti incheierea de contract de donatie,urmand ca in termen de 30 de zile sa finalizati procedura de inmatriculare auto in judetul unde domiciliati
multumesc mult pentru raspuns
persoana care mi-o doneaza sau mi-o vinde a cumparat-o in 2008 si tot atunci a inmatriculat-o
masina cuparata de ea in 2008, fusese inmatriculata tot pe bucuresti
eu trebuie sa platesc taxa in euro la o noua inmatriculare pe dj ?