Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Model nir neplatitor de tva
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Model nir neplatitor de tva

Am o nelamurire in ceea ce priveste completarea notei de receptie si constatare de diferente- sunt neplatitor de tva.ce fel de nir completez cu sau fara tva?sau depinde de facturile furnizorilor de unde imi cumpar materiale, daca acestia sunt platitori sau nu de tva?
sa folosesc nir cod 14-3-1A t2 sau 14-3-1A? nu gasesc in legilatie lamurire cine trebuie sa intocmeasca nir cod 14-3-1A t2