Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere autoturism de la fisc
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere autoturism de la fisc

Buna ziua,
Am vandut autoturismul ieri 29.03.2015 si astazi, 30.03.2015 m-am prezentat la directia de taxe siimpozite sect 4 pentru a obtine certificat fiscal si sa radiez masina de pe rol.
Certificatul fiscal l-am obtinut pe loc, insa au refuzat radierea deoarece mi s-a spus ca trebuie sa inchei ctr de vz-cump cu data de azi, cel tarziu maine pt ca certificatul fiscal expira.
Mentionez ca nu am datorii de achitat, insa mi s-a spus ca asa e legea si ca ctr de vz-cump este nul, deoarece trebuia incheiat ulterior obtinerii certificatului fiscal...
ce pot face sa imi radieze masina de pe rol, in conditiile in care noul proprietar nu e din bucuresti sinu mai poate veni sa incheie un alt contract de vanzare cumparare. Nu exista totusi solutie, neavand datorii?
Multumesc!
pe declaratie pe proprie raspundere