Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citat in calitate de petent
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citat in calitate de petent

In fapt este vorba despre tulburare de posesie. In urma plingerii pentru tulburare de posesie la politia locala al comunei am primit dupa 8 luni rezolutia de NPU. Am contestat "Referat cu propunere de clasare", rezolutia fiind aceiasi. Nemultumit de solutie am depus plingere la judecatorul de camera preliminara. Am primit citatia pentru a-mi sustine plingerea pentru tulburare de posesie. Intrebarea mea este: in calitate de petent, fiind caz penal, sunt obligat sa ma prezint cu aparator s-au am dreptul sa-mi sustin probele si dovezile personal ? Cu toata consideratia.
Puteti sa va reprezentați singur...daca puteti !?
Aveti dreptul de a va apara singur fara a va angaja avocat si fara a beneficia de dreptul la avocat din oficiu.