Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Documente dosar plangere contraventionala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Documente dosar plangere contraventionala

ce trebuie sa contina un dosar complet pentru a fi depus la judecatorie in cazul unei plangeri contraventionale, si care sunt taxele de timbru
Înscrisurile pe care trebuie să le anexați unei plângeri contravenționale depind de ceea ce ați scris în acea plângere. Cuantumul taxei judiciare de timbru este de 20 de lei.