Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract comodat

Buna ziua am si eu o intrabare. Am facut un contract de comodat de pe persoana fizica pe persoana juridica, iar la obiectul contractului am specificat faptul ca spatiul aflat in proprietatea comodantiilor are destinatie de stabilire sediu social. Acuma firma respectiva asa numitul comodatar doreste sa inchirieze spatiul respectiv la persoane fizice/juridice. Mai pot insera o clauza la obiectul contractului in care sa specific ca, comodantii sunt de acord cu inchirerea sau subinchirierea spatiului respectiv? Nu am ideea nici cum ar trebui sa o formulez ....va rog sa ma ajutati cu un exemplu ceva...mentionez ca sunt la inceput si nu am mai facut asa ceva pana acuma.
~ Conținut șters la cerere ~