Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... regim teren pasune/faneata
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

regim teren pasune/faneata

in ce conditii legale pot infiinta o livada de nuci pe un teren cu incadrare pasune/faneata?
Deoarece pentru înființare livadă de nuci vă trebuie o autorizație de cultură, vă adresați Direcției pentru agricultură din cadrul Ministerului Agriculturii ȘI DEZVOLTĂRII DURABILE, Se pot obține , inclusiv fonduri nerambursabile pentru o cultură de acest gen
Multumesc. Intrebarea era daca exista restrictii de schimbare a destinatiei terenului si in ce conditii se poate face aceasta.