avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Raport zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Raport zilnic

Buna ziua ,sunt titularul unui I.I. cu codul caen comert cu amanuntul standurilor si piete.
Daca eu nu merg in fiecare z la piata (comerciant ambulant) e obligatoriu sa scot Z zilnic? (zilele cand nu avem vanzari nimic)
Ultima modificare: Vineri, 3 Aprilie 2015
imike, utilizator
Cel mai recent răspuns: CTANELA , utilizator 22:00, 3 Aprilie 2015
Nu. Scoateti Z-ul numai in zilele in care aveti incasari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completarea registru de bani personali imike imike Buna seara Sunt titularul unui I.I. cu codul caen comert cu amanuntul standurilor si piete. Daca eu nu merg in fiecare zI la piata (comerciant ambulant) e ... (vezi toată discuția)
Raport zilnic mariusmusteata mariusmusteata imi poate spune cineva cum pot sa scot raport Z pt vineri...pentru ca am uitat sa il scot in acea seara (vezi toată discuția)
Comert ambulant mihaelanica mihaelanica Buna ziua! Anul trecut am achizitionat o masina de inghetata din Anglia,si ne-am desfasurat activitatea in piete ,targuri si oboare,conform actului constitutiv ... (vezi toată discuția)