avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completarea registru de bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completarea registru de bani personali

Buna seara

Sunt titularul unui I.I. cu codul caen comert cu amanuntul standurilor si piete.
Daca eu nu merg in fiecare zI la piata (comerciant ambulant) e obligatoriu completarea zilnica registrul de bani personali? Am inteles ca trebuie completezi resgistrul numai cand merg la piata si deschid casa de marcat, altfel nu. Corect asa?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Mai 2015
imike, utilizator
Cel mai recent răspuns: imike , utilizator 14:32, 14 Mai 2015
Registrul trebuie completat zilnic, chiar daca intr-o zi nu vindeti nimic.
dar eu nu lucrez fiecare zi , nu am program de lucru fiecare zi , odata sau 2 ori merg la targ lunar si atat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport zilnic imike imike Buna ziua ,sunt titularul unui I.I. cu codul caen comert cu amanuntul standurilor si piete. Daca eu nu merg in fiecare z la piata (comerciant ambulant) e ... (vezi toată discuția)
Caen participare targuri si expozitii AlexT. AlexT. Ce caen imi trebuie pentru a putea participa la un targ?..de exemplu Baby Expo? (vezi toată discuția)
Documente contabile pfa Simona007008 Simona007008 Ca si Pfa , cu cod caen principal 3213 , fără punct fix de lucru ( ambulant ) cu vânzare prin piete , târguri , ce documente contabile trebuie întocmite ... (vezi toată discuția)