Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completarea registru de bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completarea registru de bani personali

Buna seara

Sunt titularul unui I.I. cu codul caen comert cu amanuntul standurilor si piete.
Daca eu nu merg in fiecare zI la piata (comerciant ambulant) e obligatoriu completarea zilnica registrul de bani personali? Am inteles ca trebuie completezi resgistrul numai cand merg la piata si deschid casa de marcat, altfel nu. Corect asa?
imike, utilizator
Registrul trebuie completat zilnic, chiar daca intr-o zi nu vindeti nimic.
dar eu nu lucrez fiecare zi , nu am program de lucru fiecare zi , odata sau 2 ori merg la targ lunar si atat.