avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... In ce declaratie/declaratii se trec facturile emise ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

In ce declaratie/declaratii se trec facturile emise catre firme nonUE

In ce declaratie/declaratii se trec facturile emise catre firme nonUE?

Ma refer la facturile emise fara TVA catre companii din tari nonUE, precum SUA, China, etc

Multumesc frumos pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: DEVA CONTABILITATE , Contabil 12:05, 8 Aprilie 2015
Buna ziua,
In D300, randul 14

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Non eu sorinapopescu sorinapopescu Buna ziua, Am a problema legata de o factura de prestari servicii pe cale electronica dintr-o tara NON EU. As dori sa va intreb in D300 in care rand intra? ... (vezi toată discuția)
Prestare servicii programare prin internet in afara romaniei cezardum cezardum Buna ziua, Detin un PFA cu norma de venit, inregistrat ca platitor de TVA (si inregistrat si in ROI). Va rog, daca este posibil, sa imi confirmati ... (vezi toată discuția)
Declaratia 300 Doina B Doina B Buna ziua! Cu scuzele de rigoare pt simplitatea intrebarii, nu-mi este clar ce trebuie sa trec la randurile 17.1 sub TOTAL TAXA COLECTATA, respectiv 27.1 ... (vezi toată discuția)