Forum Discuţii juridice Executare silită Imobil vândut prin executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Imobil vândut prin executare silita

buna ziua. Doresc sa cumpăr în imobil executat silit. În actul de executare este specificat.. Imobilul este grevat de ipoteca in favoarea creditoarei. Ce inseamna asta? Căror riscuri mă expun? Imobilul este la a 2 a licitație, preț scăzut cu 25%. Dacă prețul de vânzare nu acoperă creditul exista riscul sa trebuiască sa l plătesc eu în continuare? se plătește cumva tva după imobilele executate silit? Va mulțumesc.
kalinn, utilizator
Nu veti plati dvs creditul si nici tva.
Vă mulțumesc