Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu societate

Buna ziua
Vreau sa-mi infiintez o societate si sa mentionez ca sediu resedinta de domiciliu.
Mostenitorul acestui imobil este mama mea, insa nu a fost dezbatuta succesiunea dupa bunicii mei.
In aceste conditii mama poate incheia un contract de comodat cu mine sau trebuie dezbatuta intai succesiunea, pentru a avea titlu de proprietate?

Va multumesc frumos.
ammazon, utilizator
din cate am intalnit se solicita actul de proprietate pentru a putea dovedi calitatea de proprietar.
Daca am un alt imobil, la care detin PV de vanzare-cumparare, acesta poate fi stabilit ca sediu social, in baza acestui act?
sunteti proprietar? aveti deschir ROL FISCAL pe acel imobil?
daca DA atunci face-ti un contract de comodat cu societatea pentru sediu social.
Multumesc frumos.