Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... lnstanta partinitoare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

lnstanta partinitoare

Buna.am fost dat in judecata de un fost angajat caruia i-am incetat contractul de munca in baza art.31 din Codul muncii in perioada de proba de 90 zile. Acesta , exsalariatul, si-a luat un avocat care a aflat ca este ruda cu prim procurorul si constat ca are influenta asupra completului de judecata, avocatul locuind in acelasi sat cu presedinta. In loc sa conteste notificarea de incetare a contractului de munca a contesta asa zisa decizie de concediere si solicita salariile precum si daune morale de 1000 eur pe luna pana la pronuntarea definitiva. La primul termen avocatul era obligat sa aduca martorii desemnati jn actiune pt dovedirea daunelor materiale, insa acest lucru nu s-a intamplat iar presedinta a mai dat un termen tocmai penru a aduce martorii. Reclamantul nu s-a prezentat nici la termenul de astazi pentru a o lungi iar instanta a mai dat un termen. As dori sa aflu cum trebuie sa fac pentru ca completul de judecata tine clar cu reclamantu.multumesc
~ Conținut șters la cerere ~