avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere concedii medicale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere concedii medicale

daca societatea are de recuperat banii pentru concediile medicale, dar nu mai doreste sa ii recupereze, este obligata sa depuna la vreo insitutie concediile medicale?
Cel mai recent răspuns: S.C. ORIEDA CONT EXPERT S.R.L. , Contabil 20:50, 8 Aprilie 2015
Nu, dar trebuie sa le pastrati in firma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturile salariatului in concediu medical nicoleta17 nicoleta17 Buna dimineata, Sora mea este incepand din luna iunie in concediu medical avand ca diagnostic TBC pulmonar.In luna decembrie societatea la care era angajata a ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani concediu medical IoanaNed IoanaNed Sunt insarcinata in luna a 7-a si sunt in concediu medical de 2 luni. Firma nu mi-a platit concediile medicale si nici colegilor (care sunt in somaj tehnic) nu ... (vezi toată discuția)
Am cim la doua companii- cine plateste indemnizatia pt concediu de maternitate si cea pt ccc? ilinca35 ilinca35 Buna ziua , Sunt insarcinata in 31 de saptamani.De la 01.02.2012 am intrat in concediu prenatal. Am CIM la o companie cu 5 ani de vechime.Aceasta companie nu ... (vezi toată discuția)