avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Fara permis de conducere in Anglia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Fara permis de conducere in Anglia

Buna ziua



Va rog frumos, daca stie cineva sa mi raspunda si mie
-am fost prins fara permis si fara asigurare,ce se intampla si la ce pedeapsa sa ma astept?.
-masina era pe numele meu
-ma poate afecta asta in romania ?
-eu am fost oprit pt verificarea asigurari si era expirata,apoi mi au conficat masina si ulterior m au verificat daca posed permis in rom.
-la ce sa ma astept.?


Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:53, 9 Aprilie 2015
La un dosar penal.
Luati legatura cu avocat din Anglia ca sa vedeti cum se poate rezolva.
Poate reusiti sa faceti intelegere cu procurorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat remesiana remesiana in urma cu 4 luni mi-a fost suspendat permisul de conducere deoarece am condus o masina cu numere de anglia,fara rca.agentul mi-a retinut permisul si mi-a ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru circulatia cu un autovehicul inmatriculat in franta si cu o asigurare expirata maryann maryann buna ziua, acum 9 luni de zile am fost oprit de un agent de politie aflinduma la volanul unui autoturism cu numere de franta mi sa intocmit dosar penal , mi sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am circulat din neatenție cu numerele rosii expirate ... Alex_pgt Alex_pgt Buna ziua Am circulat din neatenție cu numerele rosii expirate de cateva ore. Mi sa întocmit dosar penal! Asigurarea era încă valabilă, dosarul pentru ... (vezi toată discuția)