Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Fara permis de conducere in Anglia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Fara permis de conducere in Anglia

Buna ziua

Va rog frumos, daca stie cineva sa mi raspunda si mie
-am fost prins fara permis si fara asigurare,ce se intampla si la ce pedeapsa sa ma astept?.
-masina era pe numele meu
-ma poate afecta asta in romania ?
-eu am fost oprit pt verificarea asigurari si era expirata,apoi mi au conficat masina si ulterior m au verificat daca posed permis in rom.
-la ce sa ma astept.?

Va multumesc .
La un dosar penal.
Luati legatura cu avocat din Anglia ca sa vedeti cum se poate rezolva.
Poate reusiti sa faceti intelegere cu procurorul.