Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare silita ANAF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare silita ANAF

Buna ziua,

Stimate domnule avocat imi permit sa va intreb :
- mai trebuie legal sa depun cautiunea stabilita de instanta,
la contestatie de executare silita impotriva ANA, daca acestia in mod abuziv mi-au retinut din contul bancar intregul asa zia prejudiciu, inaintea termenului de judecata de care aveau cunostinta ?

In caz afirmativ de ce articole din lege ma prevalez ?

Daca aveti liber timpul necesar preluari acestui caz ?

Cu multumiri anticipate,

Dumitru Voicu
Cautiunea era fixata de catre instanta tocmai in vederea suspendarii executarii. Avand in vedere ca executarea silita a avut loc, acest capat de cerere ramane fara obiect
Completati-va contestatia si solicitati si intoarcerea executarii silite in cazul admiterii contestatiei
Consuela Scarlat, Avocat