avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Executare silita ANAF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Executare silita ANAF


Buna ziua,

Stimate domnule avocat imi permit sa va intreb :
- mai trebuie legal sa depun cautiunea stabilita de instanta,
la contestatie de executare silita impotriva ANA, daca acestia in mod abuziv mi-au retinut din contul bancar intregul asa zia prejudiciu, inaintea termenului de judecata de care aveau cunostinta ?

In caz afirmativ de ce articole din lege ma prevalez ?

Daca aveti liber timpul necesar preluari acestui caz ?

Cu multumiri anticipate,

Dumitru Voicu
0721704690
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 18:08, 14 Aprilie 2015
Cautiunea era fixata de catre instanta tocmai in vederea suspendarii executarii. Avand in vedere ca executarea silita a avut loc, acest capat de cerere ramane fara obiect
Completati-va contestatia si solicitati si intoarcerea executarii silite in cazul admiterii contestatiei
Ultima modificare: Marți, 14 Aprilie 2015
Consuela Scarlat, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita faniqastefan faniqastefan Buna ziua Am pe rol o contestatie impotriva unei executari silite. In contestatie a fost ceruta anularea executarii silite ca nelegala...., anularea formelor ... (vezi toată discuția)
Lamuriri suspendare executare silita si recuperare sume platite leus leus va rog un raspuns in urmatoarea situatie: Am avut o executare silita de la o societate de recuperare , pentru suma de 4050 lei, pentru un titlu executoriu din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am fost executat silit de către un executor pentru ... Cătălin 77 Cătălin 77 Buna ziua, Am fost executat silit de către un executor pentru o datorie la bancă. Am depus in instanta contestație la executarea silita, suspendarea ... (vezi toată discuția)