Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil pana la 2 ani pentru tata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil pana la 2 ani pentru tata

Buna ziua! Am si eu o nelamurire va rog: copilul nascut pe 04.01.2015, mama nu a solicitat concediu nici inainte si nici dupa nastere(titular ii) , tatal a incetat contractul indiv.de munca cu data de 04.02.2015 ,apoi s-a depus dosarul pentru idemnizatie crestere copil; am primit decizie ca tatal urmeaza sa primeasca idemnizatie incepand cu data de 04.02.2015- e corect? pe luna ianuarie nu se primeste idemnizatie?Multumesc!
Daca pe luna ianuarie ati avut venituri din salarii nu puteati beneficia si de indemnizatie pentru concediu crestere copil (CCC).
va multumesc!