Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu munca prestata in Germania
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu munca prestata in Germania

Un angajat roman este detasat in Germania pentru 4 zile. Conform salariului din Romania are un minim de 975RON. Calculat la luna martie 975/176= 5,53lei/ora.In acest calcul intra diurna si alte prime?
Cum se calculeaza salariul brut al acestuia stiind ca se acorda pentru cele 4 zile salarul minim 8,5 Euro pe ora Legea Germaniei.
1. In salariul nu intra si diurna.

2. Legea cu 8,5 euro/zi nu se aplica inca. Germania a suspendat aplicare acesteia.