Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diurna si sporuri pentru deplasare in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diurna si sporuri pentru deplasare in Germania

Buna, ma puteti la muri va rog care este diurna si sporul in Germania? M-am angajat la o firma care ma va trimite in Germania pe o perioada de 3 luni, timp in care este asigurata cazarea in Germania si transportul din Romania- Germania si retur. Salariul din Romania este 1300 ron brut si voi primi diurna 21 euro pe zi calendaristica. Eu am auzit ceva cum ca ar trebui sa primesc de fapt 8,5 euro pe ora salariul minim in Germania. Care sunt de fapt banii pe care pe care trebuie sa-i primesc pe perioada cat voi fi plecata?
#-o ma poate lamuri cineva?