avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire-procedura si taxe
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire-procedura si taxe

Buna seara,
As dori sa aflu care sunt pasii de urmat dupa dobandirea unei mosteniri si ce taxe am de plata dupa succesiune.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters338589 , utilizator 17:42, 23 Aprilie 2015
Daca aveti certificat de mostenitor,schimbati rolul fiscal la Administratia financiara, intabulati dreptul de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de mostenire mediaset mediaset Buna Seara.sotul meu a murit acum doi ani.am un apartament cu doua camere si doi copii majori . Copii au renuntat la partea lor de mostenire in favoarea ... (vezi toată discuția)
Mostenire, intrare in posesie anyan11tm anyan11tm Buna ziua.Am rugamintea de a fi ajutat cu sfaturi si anume ce pasi avem de urmat eu si fratele meu pentru a intra in posesia a bunurilor care sant scrise in ... (vezi toată discuția)
Mostenirea casei construita de parinti, ambii decedati, cadastru si intabulare casavie casavie Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns! Tatal meu si mama mea au construit casa in care am crescut in 1959-1961. Mama mea a murit in 1994. Tatal ... (vezi toată discuția)