Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire-procedura si taxe
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire-procedura si taxe

Buna seara,
As dori sa aflu care sunt pasii de urmat dupa dobandirea unei mosteniri si ce taxe am de plata dupa succesiune.
Multumesc
Daca aveti certificat de mostenitor,schimbati rolul fiscal la Administratia financiara, intabulati dreptul de proprietate.