Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Magazie, intrare in legalitate
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Magazie, intrare in legalitate

Buna ziua,
Am construit la tara, pe terenul meu, o magazie mare, de144mp, pe o platforma de beton, cu stalpi din structura metalica, cu pereti din panouri sandvis. Fara a face nici un act la primarie.
Am mers apoi la primarie pentru a intra in legalitate cu constructia.
Mi s-a recomandat domnul M, care a inceput demersurile.
Dar au aparut diverse probleme, si domnul M ma tot tine incurcat cu legalizarea asta de circa un an si jumatate, si efectiv nu mai stiu ce sa fac sa o termin odata.
Ce ma sfatuiti sa fac ?
Nu aveti ce face, dat fiind ca de la inceput NU ati fost in legalitate, si dat fiind ca Primaria vi l-a recomandat pe domnul M., acum sunteti la mana domnului M., insa daca va tine punga, il puteti schimba pe domnul M. cu domnul N., insa nu va recomand. "Legalizarea" dureaza.