Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort in Israel, recunoastere in Romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort in Israel, recunoastere in Romania

Buna seara! Am divortat in Israel in instanta si as dori sa stiu care este procedura de divort recunoscuta in Romania.? Am tradus in engleza hotararea judecatoreasca si am apostilat-o. Ce este necesar de facut in fata unui notar din Romania pentru reglementarea divortului sin in Romania?
Multumesc de colaborare
Carmen
Este necesar sa faceti recunoasterea hotararii de divort in instanta in Romania (exequatur), avand in vedere ca este pronuntata intr-o tara non-UE.