Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate

in legatura cu un titlu de proprietate care nu reusesc sa-l obtin in original pt ca e la matusa mea si nu vrea sa mi-l dea ......mama s-a dus si l-a dat ca pierdut la monitorul oficial ......intrebarea mea este in titlul de proprietate e gresit numele tatalui meu credeti ca monitorul imi poate respinge publicarea si sa-mi dea duplicatul ???
Nu va da Monitorul Oficial duplicatul. Cu adeverinta de la Monitorul Oficial si cu extrasul din care reiese ca a fost publicata pierderea actului respectiv, cu o adeverinta de la primarie privind eliberarea TP-ului pe care l-ati pierdut (cui i-a fost eliberat initial si cand), cu o cerere si cu actele de stare civila din care sa resiasa ca numele tatalui dvs este inscris gresit in acel act si cu o copie a TP-ului (daca aveti), depuneti cerere pentru corectare si eliberarea unui duplicat la comisia judeteana de fond funciar care isi desfasoara activitatea inc adrul Prefecturii judetului de care apartineti.