avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diploma calificare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diploma calificare profesionala

Buna ziua. Doresc sa urmez cursuri neconventionale online la sfarsitul cursurilor urmand sa sustin un examen si daca il trec primesc o diploma de calificare profesionala. Cum pot afla daca Federatia FOC cei care organizeaza si sustin astfel de cursuri sunt acreditati sa le faca si sa emita diplome ? Sunt aceste diplome legale, sunt recunoscute atat in tara cat si in strainatate?
Cel mai recent răspuns: Ionica Porumbel , Consultant in arhivarea documentelor 14:15, 27 Aprilie 2015
Vă puteți documenta aici:

[ link extern ]
[ link extern ] ]]
[ link extern ] #

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie privind acreditarea cursurilor online Blu37 Blu37 Am accesat site-ul cnfap.ro si m-am documentat despre acreditarea cursurilor pentru adulti (perfectionare, calificare, etc) in stilul formal, adica la clasa. ... (vezi toată discuția)
Consultant fiscal laryyy laryyy vreau si eu sa urmez un curs de exper fiscal doar k nu mai inteleg nimik din tot ce am gasit pe net..trebuie sa ai studii superioare sau nu (vezi toată discuția)
Instalatii sanitare Ionutra Ionutra Buna.. Spuneti va rog cum As putea obtine diploma de instalator sanitar in citeva zile? Mersi Editat : date de contacr (vezi toată discuția)