avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revocare decizie incetare c.i.m. in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revocare decizie incetare c.i.m. in Revisal

Un angajat si-a depus demis vineri demisia cu acordul partilor pe motiv de plecare la lucru in strainatate.

La sfarsitul programului de vineri a fost inregistrata in Revisal iar luni a venit spasit ca a fost o tzeapa si a solicitat continuarea relatiilor de munca, angajatorul a fost de acord.

Cum se revoca/anuleaza decizia deja inregistrata in Revisal?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:46, 27 Aprilie 2015
Se anuleaza decizia de incetare in REVISAL.

Operatia de anulare incetare contract se poate face apeland butonul "Anulare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Incetare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi anulata incetarea si se apasa butonul "Continuare".

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

Se salveaza fisierul care apoi se depune/transmite la ITM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificativa in revisal AdiCov AdiCov Buna dimineata, Va rog sa-mi spuneti cum pot modifica in Revisal articolul cu care am inchis contractele de munca din art.55 b in art.173 Stiu ce inseamna ... (vezi toată discuția)
Reluare cim cristinasova cristinasova Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cum operez un contract de munca a unei salariate care si-a dat demisia de la firma si dupa 2 saptamani s-a razgandit si vrea ... (vezi toată discuția)
Revisal tatianamicu tatianamicu am un salariat care a fost detasat pe perioada 01.06.2012-31.10.2012, iar cu data de 01.11.2012 si-a depus demisia. Cum trebuie sa procedez la revisal. Mai ... (vezi toată discuția)