Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revocare decizie incetare c.i.m. in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revocare decizie incetare c.i.m. in Revisal

Un angajat si-a depus demis vineri demisia cu acordul partilor pe motiv de plecare la lucru in strainatate.

La sfarsitul programului de vineri a fost inregistrata in Revisal iar luni a venit spasit ca a fost o tzeapa si a solicitat continuarea relatiilor de munca, angajatorul a fost de acord.

Cum se revoca/anuleaza decizia deja inregistrata in Revisal?
Se anuleaza decizia de incetare in REVISAL.

Operatia de anulare incetare contract se poate face apeland butonul "Anulare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Incetare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi anulata incetarea si se apasa butonul "Continuare".

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

Se salveaza fisierul care apoi se depune/transmite la ITM.