Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dreptul la aer
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dreptul la aer

detin de 10 ani o florarie ,in stinga mea e un magazin de suveniruri iar in dreapta o pizzerie,de 5 ani pizzeria isi expune terasa sezoniera atit in fata mea cit si a mag.de suveniruri.am facut nenumarate sesizari atit eu cit si vecinul meu ,raspuns primarie;daca vreti sa nu aveti terasa in fata...trebuie sa platiti 2 lei pe mp/zi (de patru ori tarif mai mare decit terasele}va implor dati-mi un raspuns urgent caci incepind cu 1 mai pizzeria se baga in usile noastre .va multumesc anticipat
Referitor solicitari D-vstra..., puteti invoca Dreptul de Propietate Privata conform Art. 44 alin. (7) Dreptul de proprietate obligă la respectarea sarcinilor privind protecţia mediului şi asigurarea bunei vecinătăţi, precum şi la respectarea celorlalte sarcini care, potrivit legii sau obiceiului, revin proprietarului.

... in cazul in care aveti calitatea de propietar.

O zi placuta,
C.C.Marya