avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mi s-a respins cererea de repunere pe rol. Ce trebuie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mi s-a respins cererea de repunere pe rol. Ce trebuie sa fac mai departe?

Pe scurt: mi s-a suspendat permisul auto, am facut contestatie si am ajuns in stadiul acesta : Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: Respinge cererea de repunere pe rol. Menţine măsura suspendării.
Document: Încheiere de şedinţă
Care este urmatorul pas pe care trebuie sa il fac? Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: cafeaculapte , utilizator 16:45, 28 Aprilie 2015
Pentru ce motive vi s-a suspendat procesul? Pentru a vi se admite cererea de repunere pe rol, trebuie sa indepliniti toate cele puse in vedere de catre instanta
Multumesc mult pt raspuns. Prima data a fost asta Complet: CRca2
Tip solutie: Suspendat
Solutia pe scurt: În baza prevederilor art. 242, alin 1, pct.2 Cod procedură civilă suspendă judecarea recursului
Apoi am facut cerere de repunere pe rol si s-a hotarat ce am scris in primul mesaj. Nu inteleg in ce stadiu e acum...ce ar trebui sa fac mai departe?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tip solutie incheiere cafeaculapte cafeaculapte Buna ziua, ma confrunt cu o problema : nu inteleg solutia data de tribunal. Este vorba de un caz de suspendare al permisului auto..in primavara am facut recurs ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna? cafeaculapte cafeaculapte In primavara 2014: tip solutie suspendat solutia pe scurt in baza prevederilor art 242 alin 1 pct 2 cod procedura civila suspenda judecarea ... (vezi toată discuția)
Cu drept de recurs cât timp durează suspendarea ? oanaportar oanaportar Bună ziua ! Recent, în Dosarul în care fratele tatălui meu este reclamant împreună cu alți 2 frați, într-un proces de moștenire, instanța a ... (vezi toată discuția)