Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Probe pana la primul termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Probe pana la primul termen

Buna seara,

Am depus o cerere de chemare in judecata impotriva Politiei rutiere, deoarece mi-a fost suspendat permisul de conducere.
Cererea am facut-o eu personal dupa cum am citit pe Internet. Dupa ce am depus-o mi-am dat seama ca am facut o eroare importanta deoarece nu am precizat toate probele de care vreau sa ma prevalez in fata instantei.

In afara de asta am observat ca a aparut in dosar si soferul celeilalte masini ca intervenient.

As avea urmatoarea intrebare, cum sa fac sa cer acum restul de probe (inca nu a ajuns primul termen) si pot sa cer acum daca a aparut si soferul celeilalte masini implicate, sa i se ia interogatoriu ca probe?

Va multumesc anticipat.
Da, puteti.

Puteti depune o cerere completatoare, prin care sa solicitati probele si sa le si numiti.

In mod obligatoriu, instanta din oficiu, introduce in cauza, ca intervenient fortat, si pe soferul celuilalt autovehicol .
Puteți să depuneți totul până la primul termen la care veți fi legal citat.
Va multumesc pentru raspunsuri.

Inca un lucru, pot cere acum ca proba interogatoriul celuilalt sofer?

Multumesc