Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bon fiscal / contract
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bon fiscal / contract

Buna ziua,
Sunt P.F.A., activitate : 7420 - activitati fotografice.
Pentru serviciile mele oferite persoanelor fizice, eliberez bon fiscal.
Intrebare: Exista o lege ce obliga sa am contract cu ei, sau sa pastrez contractele sau e suficient bonul fiscal pe care este specificat serviciul oferit? Dar in cazul in care incasez banii si eliberez 2 bonuri : 1-avans, 2-sevicii foto.
Intrebarea se refera la ce acte trebuie sa pastrez in dosarele PFA-ului, sau pentru un control din partea: ANAF, ITM etc.
Va multumesc
Va trebuie contract de prestari servicii activitati fotografice.