Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum procedam corect in cadrul Intreprinderilor ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum procedam corect in cadrul Intreprinderilor Individuale

Buna ziua,
1. Cum procedam atunci cand lasam bani in casa din ziua precedenta pentru a putea da rest a doaua zi, cum ii batem in casa de marcat, trebuie cod nou?
2. Cum ii scoatem din casa seara inainte de a scoate "Z -ul"?
3. Este obligatoriu ca toate II-uri sa mearga cu casa de marcat pentru a introduce codul pentru bacsis.
4. Cum procedam in timpul zilei daca vrem sa cumparam ceva ( ex. un fixatix,clame, etc, in cazul unui coafor) , ce documente facem pentru a scoate banii din casa? Luam pur si simplu banii si justificam cu chitanta?
5. Daca casa de marcat se blocheaza ( in cazul celor care la un an trebuie mers la service) si am clienti ( ex. coafor) pot elibera chitanta pentru serviciile prestate? Se face si factura?
Multumesc!
Multumesc. o zi buna.