Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru de bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru de bani personali

Buna ziua!

Va rog sa-mi spuneti daca este obligatoriu ca o societate care are ca obiect de activitate comert cu ridicata si care incaseaza si numerar pe baza de chitanta de la persoane juridice sa detina Registru de bani personali sau doar cei care au casa de marcat?

Mutumesc!
doar celor ce detin casa de marcat.Ordinul este o completare la legea caselor de marcat