avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare de la angajator in perioada de proba ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare de la angajator in perioada de proba art.31(3) - Incepere in alta parte

Buna ziua,

Azi am primit notificarea de la angajator in perioada de proba conf. art.31 (3).
Am deja o alta oferta pe care o refuzasem initial, pot incepe de luni la cealalata companie?

Multumesc si astept raspuns urgent!

Cel mai recent răspuns: alexandru29 , utilizator 17:39, 7 Mai 2015
Da, puteti sa incepeti activitatea de cand doriti dvs la un alt angajator .
Multumesc mult pentru raspunsul promt!

O seara buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ruperea contractului individual de munca inaintea datei de inceput mihaela dobre mihaela dobre Buna ziua, Am acceptat o oferta de a lucra pentru o companie noua si am semnat contractul individual de munca. Problema este ca am primit si o alta oferta ... (vezi toată discuția)
Buna seara, in luna decembrie am decis sa intrerup raporturile ... crysad crysad Buna seara, in luna Decembrie am decis sa intrerup raporturile de munca cu compania la care lucram. Am semnat documentele (Notificarea si Decizia), ultima zi ... (vezi toată discuția)
Demisie in perioada de proba crisu_10 crisu_10 buna ziua.sunt angajat de 1 luna si putin la un magazin non stop.am solicitat demisia si vreau sa stiu daca e obligatoriu sa respect preavizul?mentionez ca ... (vezi toată discuția)