Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto

Stie cineva daca eu as vrea sa transcriu masina pe un membru de familie,mai exact pe tata, mai trebuie sa o duc la RAR pt. identificare sau la transcrieri in cadrul familiei se poate si fara acel certificat de autenticitate? Am vazut o stire pe net,dar, din 2008 ca se poate face asa.
La instrainarea bunului mobil este obligatorie parcurgerea procedurii prin autoritatea RAR