Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Anexa 11 completata de angajator incorect,necesara pt ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Anexa 11 completata de angajator incorect,necesara pt dosar de somaj.

Buna ziua,
Pt.dosarul de somaj,mai aveam nevoie de anexa 11 de la penultimul angajator,mai exact de 2 luni de cotizatie.Aceasta adeverinta a fost completata de 4 ori.De fiecare data m-am prezentat cu ea la AJOFM Galati si de fiecare data nu coincidea cu sumele declarate de catre angajator in baza de date Nationala.Am insistat in mod repetat la angajator cu explicatiile date de catre cei de la AJOFM Galati si de fiecare data mi-au dat acelasi raspuns :"nu ma pot ajuta mai mult de atat".Ma simt o victima a sistemului...cei de la somaj nu vor sa-mi primeasca anexa cu cifrele completate de angajator,iar angajatorul,nu vrea sa-mi completeze anexa cu sumele cerute de AJOFM Galati.Eu ce fac in aceasta situatie?Am varsta de 39 ani si 19 ani vechime in munca.Ma chinui asa de 5 luni. Mai am putin si i-mi expira timpul de depunere al dosarului.Va rog mult sa ma ajutati...nu stiu unde sa ma mai adresez.Pt un raspuns constructiv,va multumesc anticipat!!!!
Puteti depune o sesizare la ANOFM - Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca, email : anofm@anofm.ro