Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnat la o pedeapsa cu executare-urmarire Interpol?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnat la o pedeapsa cu executare-urmarire Interpol?

Buna seara va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri. Sunt condamnat la 3 ani si 1 luna cu executare si sunt plecat in anglia de 2 ani si nu vreau sa ma predau aici am adresa si toate actele sunt condamnat pentru 2 fapte prima este furt si a doua tainuire prejudiciul este mic as vrea sa stiu daca ma da prin interpol ma gaseste?
Va multumesc.
Daca ma prind ce pot pati?

Editat de moderator simonette12- motiv pct.3.3 din Regulament( aveti 30 de minute la dispozitie sa editati daca ati omis sa scrieti ceva, nu mai deschideti un nou topic)

MARTA SIMONA PETRE, Avocat
:rtfm:Interventie moderator.
Am rugamintea sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema intrucat o astfel de practica incalca pct.3.3 din Regulament.
V-am conexat deja topicul dublat dar se pare ca tot nu ati inteleles.
In masura in care mai aveti intrebari /nelamuriri suplimentare aveti posibilitatea sa folositi optiunea " raspunde".
Aveti mai jos intrebarea din cel de-al treilea topic pe care l-ati deschis pe aceeasi tema.
Multumesc pentru intelegere.
cristy444 a scris:

Dupa cat timp se prescrie fapta?

gicu13 a scris:

depinde de faptă.

MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Daca sunteti condamnat e vorba de prescriptia executarii pedepsei.
Ziceti ce pedeapsa s-a aplicat.