Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire

buna dimineata . ce inseamna -cu apel odata cu fondul ? pot face apel acum cat santem cu procesul pe fond . la ultima sedinta n-i s-a dat admitere in parte si in principiu . ce inseamna , iar la sfarsit -cu apel odata cu fondul . multumesc pt ajutor .
Inseamna ca Incheierea de admitere in principiu ( Incheiere interlocutorie) nu poate fi atacata cu apel separat acum cat se deruleaza judecata pe fond a cauzei , ci ulterior dupa pronuntarea sentintei pe fond, se poate formula apel atat impotriva Incheirii cat si a sentintei pronuntate pe fondul cauzei.
Este vorba de incheierea de sedinta ,odata cu fondul inseamna ca,incheierea de sedinta va putea fi atacata cu apel odata cu apelul impotriva hotararii ce se va pronunta pe fondul cauzei.